Browar Maryensztadt

Czy masz ukończone 18 lat?

Tak Nie

NOWY PROJEKT - JUŻ OD PAŻDZIERNIKA 2018 SZUKAJCIE W DOBRYCH LOKALACH I SKLEPACH!

PROJEKT BARREL AGED

To piwa leżakowane w drewnianych beczkach po mocnych alkoholach. Obecnie posiadamy 150 beczek, w których przez kilka miesięcy leżakujemy nasze piwa. W tym długim procesie, piwa nabierają charakterystycznego aromatu mocnych trunków oraz dębowej beczki. Sam proces wymaga niezwykłej cierpliwości, ale efekty są niepowtarzalne. 

PIWA PROJEKTU BARREL AGED

 

PROJEKT BARREL AGED - RIS BOWMORE WHISKY

STYL: Russian Imperial Stout

PLATO: 22

Klasyczny RIS leżakowany 10 miesięcy w beczce po Bowmore Whisky

Projekt 30

 

To seria piw przy warzeniu których staramy się osiągnąć 30 Plato. To piwa szlachetnych stylów, uwarzone na bazie starannie dobranych surowców. Wszystkie poddajemy badaniom laboratoryjnym, tak aby w opisie podawać rzeczywisty ekstrakt i zawartość alkoholu.
Ich wyjątkowość oparta jest na niepowtarzalności, każde piwo to tylko jedna warka, więc ten kto po nie sięgnie staje się częścią historii naszego browaru.

Piwa Projektu 30 wyróżnia także opakowanie i szata graficzna, która odbiega od dotychczas prezentowanej. Ideą tego odstępstwa jest wyjątkowość i niepowtarzalność Projektu 30, dlatego również nazwy zastąpiliśmy numerami odpowiadającymi poszczególnym stylom.

Dla nas to wyjątkowy i przełomowy projekt, a jego efektem chcemy podzielić się z Wami.

PIWA PROJEKTU 30

#1 Imperialny Porter Bałtycki 

PLATO 29,3

ZAWARTOŚĆ ALKOHOLU 10,5% obj.

To pierwsze piwo z Projektu 30. Piwo ciemne, treściwe, w smaku czuć wyraźną słodycz, w aromacie dominuje zaś czekolada i suszone owoce, niesamowicie rozgrzewające. To podwójna moc stylu określanego “piwowarskim skarbem Polski”.

#2 Barley Wine 

PLATO 29,7

ZAWARTOŚĆ ALKOHOLU 15,3%

Ogromna dawka rozgrzewającego alkoholu i intensywnych aromatów suszonych owoców: wiśni i śliwki. W smaku mocno słodowy z wytrawnym finiszem. Leżakowany przez 10 miesięcy

 #3  WEE HEAVY LAPHROAIG WHISKY BARREL AGED

STYL: Wee Heavy Laphroaig Whisky Barrel Aged

PLATO: 32,2

ZAWARTOŚĆ ALKOHOLU: 11,63 %

CHMIEL: Iunga

Interpretacja stylu wee heavy w imperialnym wydaniu. Niezwykle złożone piwo leżakowane w beczkach po Laphroaig scotch whisky. Piękna barwa, aromaty torfowe, wyraźnie zaznaczona goryczka skontrowana delikatną słodyczą.

MARYENSZTADT KLASYCZNIE

to nowy projekt browaru, który zakłada stworzenie linii piw w klasycznych stylach, dobrze znanych i lubianych przez wszystkich. Celem projektu jest szersze dotarcie do osób, które zaczynają swoją „przygodę” z piwami rzemieślniczymi . Chcemy zaproponować style, które są im znane, lecz nigdy nie mieli okazji spróbować ich w wersji rzemieślniczej. To style z umiarkowaną zawartością alkoholu i niską goryczką, nieprzeciętnie pijalne, idealne dla tych, którym nie odpowiadają coraz bardziej kreatywne style piw, lub dla tych co obawiają się sięgnąć po piwo, którego stylu nie znają.

PIWA PROJEKTU MARYENSZTADT KLASYCZNIE

 

CZESKA DESITKA

STYL: Pils

PLATO: 10

ZAWARTOŚĆ ALKOHOLU: 4,1%

Inspiracja czeską klasyką. Lekkie, stołowe piwo idealnie nadające się do niemal każdego dania ale również doskonale gaszące pragnienie.

BAWARSKA PSZENICA

STYL: Weizen

PLATO: 13

ZAWARTOŚĆ ALKOHOLU: 4,2%

Niemiecki klasyk, bananowo-goździkowe piwo pszeniczne, o dużej, gęstej pianie

 

BRYTYJSKIE ALE

STYL: British Ale

PLATO: 13

ZAWARTOŚĆ ALKOHOLU: 4,8%

Klasyczny Angielski Ale o słomkowej barwie i słodowym smaku z umiarkowaną goryczką.