Browar Maryensztadt

Czy masz ukończone 18 lat?

Tak Nie

O nas

Historia

Maryensztadt to uznana marka na rynku polskich piw rzemieślniczych. Browar zlokalizowany jest w Zwoleniu. Posiadamy własną instalację browarniczą, a warzymy od grudnia 2015 roku.
Obecnie w naszej ofercie znajduje się ponad 30 gatunków piwa. Zarówno te oparte o tradycyjne receptury, jak Pils, APA czy Weizen, jak również będące wynikiem ciągłych poszukiwań nowych smaków naszego Piwowara, Sour Fruit Ale z czarną porzeczką czy marakują, RIS z espresso. Z powodzeniem od 2018 roku z powodzeniem realizujemy Projekt Barrel Aged, czyli piwa starzone w drewnianych beczkach po różnych alkoholach.  Nasze piwa zdobywają uznanie na całym świecie, w licznych międzynarodowych konkursach piwnych. Dziś możemy pochwalić się 27 medalami, co oznacza że jesteśmy najbardziej utytułowanym polskim browarem rzemieślniczym na arenie międzynarodowej. Przy warzeniu nie uznajemy kompromisów, nasze piwa produkowane są z najwyższej jakości surowców. Współpracujemy z najlepszymi dostawcami w Polsce, a owoce sprowadzamy od lokalnych rolników.
Dużą uwagę przywiązujemy przede wszystkim do dopracowywania receptur, ale bardzo istotny jest dla nas również design. Szczegółowo dopracowujemy etykietę każdego z naszych piw. Wszystkie wzory na etykietach są spójne, co wyróżnia je na sklepowych półkach. 

W sierpniu 2017 r. w kaminicy Satergo miasta w Warszawie (ul. Szeroki Dunaj 11) otworzyliśmy naszą restaurację Maryensztadt Craft Beer & Food. tworzymy przestrzeń, gdzie serwujemy rzemieślnicze piwo oraz dania kuchni autorskiej, które stanowią wariacje na temat polskiej kuchni. Naszym Gościom proponujemy potrawy przygotowywane tylko z polskich produktów, pochodzących od rzemieślniczych, małych producentów. W swojej kuchni często wykorzystujemy surowce bazowe do piwa. Serwujemy domowy chleb z słodem, czekoladę z chmielem, wyśmienitym dodatkiem do dań jest również galaretka z piwa.  Dopełnieniem kulinarnej całości jest foodpairing, czyli sztuka łączenia jedzenia z piwem. Łączymy jedzenie z piwem tak, by tworzyć niezapomniane doznania smakowe. http://www.restauracjamaryensztadt.pl/pl